U toku radovi na saobraćajnici u Ruljini

16 jul 2024

Predstavnici opštine Tivat obišli su radove na izgradnji prve faze saobraćajnice sa kompletnom infrastrukturom, u naselju Ruljina (ulica 1,4 i dio ulice 5), vrijedne 1,2 miliona eura.

Ova saobraćajnica povezaće naselje Ruljina sa putem za Gornju Lastvu. Dio trase ulice Ruljina biće proširen, a biće izgrađena i sasvim nova dionica koja će ovu ulicu povezati sa Gornjolastovskom.

Izvođač je kompanija “Tara gradnja”.

"Projekat saobraćajnice je podjeljen u tri faze. Trenutno realizujemo prvu fazu. Druga i treća faza se odnose da novu saobraćajnicu kroz Ruljinu od magistrale prema naselju i konačno rekonstrukciju i proširenje dijela puta prema Gornjoj Lastvi od magistrale do lakat krivine. Ukupna vrijednosti cjelokupne investicije je procijenjena na 2.2 miliona eura.” – naveo je direktor Direkcije za investicije Vlado Brguljan.

Predsjednik opštine Željko Komneneović i predstavnici Direkcije za investicije obišli su juče nekoliko aktivnih gradilišta u Tivtu, između ostalih projekat izgadnje dječjeg i sportskog igrališta na Seljanovu, radove na ulici u Tripovićima, radove u Ruljini, nedavno okončane radove na Ljetnjoj pozornici u Donjoj Lastvi ali i radove koje izvodi Ministarstvo prosvjete na zamjeni krova na objeku OŠ “Drago Milović” u centru grada.