UČESNICI SVJETSKOG FESTIVALA POEZIJE U POSJETI TIVTU

01 okt 2018

Predsjednik opštine Tivat, prof. dr Siniša Kusovac, primio je u subotu, 29. septembra 2018. godine učesnike Svjetskog festivala poezije „Eminesku-Njegoš“ koji se održavao u Podgorici. Sastanku je prisustvovala sekretarka Sekretarijata za kulturu i društvene djelatnosti, mr Dubravka Nikčević.

U srdačnom obraćanju prisutnim zvanicama Predsjednik opštine je upoznao goste sa kvalitetom kulturnih dešavanja u Tivtu, posebno se osvrnuvši na književne večeri i poetske događaje.

Nakon prijema u Opštini Tivat, pjesnici su svoje stihove govorili u galeriji JU „Muzej i galerija“, dok je čitanje na crnogorskom jeziku izvela glumica Ivona Čović.

Predstavnici Sekretarijata za kulturu i društvene djelatnosti učesnike su upoznali sa kulturnim sadržajima, kao i sa turističkim ponudama Tivta.