Uhvaćeno još šest grla stoke

10 jul 2021

U akciji koju je juče organizovala Opština Tivat, uhvaćeno je još šest napuštenih grla stoke na prostoru nekadašnjeg poljoprivrednog dobra „Montepranzo Bokaprodukt“. Po hvatanju, stoka je transportovana u za te namjene posebno osposobljen karantin u Spužu.

Opština Tivat će shodno zakonskoj proceduri, preciznije shodno Zakonu o svojinsko-pravnim odnosima, objaviti javni oglas, kako bi se mogući vlasnici uhvaćenih životinja javili da dokažu vlasništvo. Rok za prijavu i dokazivanje vlasništva je 15 dana od dana nalaska životinja. Lice koje dokaže pravo vlasništva snosi troškove transporta, smještaja i držanja životinja u karantinu. U slučaju da se vlasnik ne utvrdi, Opština Tivat će preuzeti dalje raspolaganje životinjama.

Nad grlima stoke koja su već u karantinu, i za koja nije utvrđen vlasnik, sprovedena je veterinarska kontrola i izvršena procjena vrijednosti, pa će Opština Tivat kroz dalju proceduru ući u postupak njihove prodaje.

Akcija hvatanja napuštene stoke na području opštine Tivat biće nastavljena kako bi se riješio ovaj višegodišnji problem, koji je u prethodnom periodu eskalirao na način što su životinje ugrožavale imovinu i bezbjednost ljudi.