USPJEŠNA AKCIJA ČIŠĆENJA PLAŽE PECKA NA POLUOSTRVU LUŠTICA

14 sep 2018

Danas, (14. septembra 2018. godine), je uspješno završena akcija čišćenja plaže Pecka na poluostrvu Luštica, koja je organizovana od strane Sekretarijata za zaštitu životne sredine i energetske efikasnosti Opštine Tivat i „Komunalno“ d.o.o. Tivat, a u saradnji sa Asocijacijom za demokratski prosperitet (ADP) ZID iz Podgorice u okviru ekološke inicijative „Let's do it Montenegro“. U pomenutoj akciji sakupljeno je oko 8m3 otpada koji se sastojao, u najvećoj mjeri, od plastike, konzervi i automobilskih guma.

Poseban doprinos ovoj akciji dali su zaposleni hotela „Regent“, kao i osoblje i djeca škole „Arcadia Academy“, kojima se Opština Tivat zahvaljuje. 

Današnja, ali i naredne planirane akcije čišćenja plaži, organizovane su uoči svjetskog dana posvećenog čišćenju životne sredine, koji se tradicionalno obilježava 15. septembra.

slika2

 

 

post slika