UZVRAĆENA POSJETA TIVĆANA OMLADINSKOM KLUBU PLJEVLJA

12 nov 2014

Omladinski klub Tivat je tokom oktobra mjeseca ugostio mlade ljude iz Pljevalja, predstavnike/ce omladinskog kluba koji su pod istim okolnostima dobili svoj prvi omladinski klub. Kao dio planiranih aktivnosti, predstavnici/e tivatskog Omladinskog kluba su u okviru obrazovne razmjene, protekle sedmice posjetili Pljevlja.
Omladinska razmjena je podrazumjevala posjetu kako omladinskom klubu u Pljevljima tako i prirodnim i kulturno-istorijskim dobrima toga grada. Aktivisti/kinje OK Tivat koji su tokom proteklih mjeseci bili nosioci aktivnosti u omladinskom klubu, svoja znanja i iskustva podijelili su sa mladima iz Pljevalja.

Činjenica je da se aktivnosti i koncept rada razlikuju, jer se aktivnosti omladinskog kluba usklađuju sa prepoznatim potrebama mladih na terenu, ali ista je vizija i misija koja podrazumjeva osnaživanje mladih za preuzimanje odgovornosti i inicijative, a sve u smjerufsdfd pokretanja pozitivnih promjena u ovim zajednicama. Mladi ljudi ove dvije opštine su pokazali svoje interesovanje i spremnost da svoja znanja i vještine nadograđuju i time unaprijeđuju i obogaćuju svoju svakodnevicu. Posjeta Pljevljima je utoliko značajnija jer se mladi ne osjećaju usamljeno ni napušteno kada je u pitanju podrška koja dolazi od strane lokalnih samouprava.
Pomenutom sastanku je prisustvovala i predstavnica Sekretarijata za društvene djelatnosti što je doprinijelo konstuktivnijem sagledavanju mogućnosti koje se mladima nude. Potvrđeno je da omladinski klub pomaže razvoju mladih ljudi u svjesne,odgovorne i aktivne građane/ke, koji prepoznaju svoje mjesto u društvu i na taj način postaju aktivni nosioci pozitivnih promjena. Kada govorimo o uticaju mladih na promjene u društvu, to se upravo postiže aktivnostima u omladinskom klubu, koje pored slobodnih aktivnosti nude i programske aktivnosti koje mladima obezbijeđuju da rade na sebi, jačajući socijalne vještine, putuju putem studijskih posjeta, zapošljavaju se…Tivćani su prenijeli i svoje zadovoljstvo povećanim brojem mladih ljudi koji posjećuju Omladisnki klub Tivat, nizom događaja u zajednici, predstavnik kluba je bio u studijskoj posjeti Gruziji, planirana je još jedna posjeta Italiji koju će posjetiti još jedan predstavnik naših aktivnih mladih ljudi.
Sve u svemu, Omladinski klub itekako zavrijeđuje pažnju svih onih koji uviđaju da našem društvu trebaju promjene. Putem neformalnog obrazovanja i podrške u smislu obezbjeđivanja sigurnog prostora za rad i razvoj može se uticati na mlade da aktivno učestvuju u donošenju odluka i time preuzimajući odgovornost doprinosu pozitivnim promjenama u našim zajednicama i društvu.

 

post slika