Volonteri i službe čistili Župu u susret Međunarodnom danu planete Zemlje, nastavak akcije u maju

18 apr 2022

U susret 22. aprilu, Međunarodnom danu planete Zemlje, Opština Tivat u saradnji sa Omladinskim timom Tivat i NVO “Naša akcija”, protekle subote realizovala je akciju čišćenja i uređenja lokacije Župa, uz podršku Komunalnog preduzeća, DVD Tivat, kao i opštinske Službe zaštite. Akcija se fokusirala na čišćenje čitave dužine obale predominantno od plastičnog otpada, a zatim i na čišćenje prilazne staze, kao i oborenih stabala uz stazu i kroz teritoriju.

Ovu lokaciju devastirala je pijavica tokom zimskih nevremena i ostavila obiman posao za volontere i službe. Veći dio lokacije očišćen je tokom 2 i po sata trajanja subotnje akcije, ali će zbog preobimnog posla biti organizovana još jedna akcija u maju mjesecu, kako bi se aktivnost kompletirala.

Akciju čišćenja Župe podržali su Turistička organizacija i Porto Montenegro, kao i većinski vlasnici zemljišta.

post slika

Galerija