Zabrana loženja i paljenja vatre od 15. juna do 15. septembra

12 jun 2023

Predsjednik Opštine Tivat Željko Komnenović donio je naredbu kojom se zabranjuje loženje i paljenje vatre na otvorenom prostoru na teritoriji opštine od 15. juna do 15. septembra 2023. godine.

U ovom periodu loženje vatre na otvorenom prostoru moguće je isključivo uz odobrenje opštinske Službe zaštite. Sav zeleni otpad u ovom periodu odlaže se u posebne posude, po procedurama donešenim od strane DOO „Komunalno“ Tivat. Pristupni putevi do šumskih kompleksa moraju biti prohodni pa je zabranjeno parkiranje vozila i postavljanje bilo kakvih prepreka na njima. Sekretarijat za inspekcijski i komunalni nadzor vršiće kontrolu primjene naredbe.

Pozivaju se građani da poštuju zabranu paljenja vatre i primjenjuju sve mjere zaštite od požara. U slučaju požara neophodno je odmah obavijestiti Službu zaštite, na brojeve telefona: 123 ili (032) 671 318.

Naredbu pogledajte ovdje.

post slika