14.11.2011 posjeta gradu Trogiru

16 nov 2011

Na poziv Gradonačelnika Trogira g-dina Damira Rilje, delegacija Opštine Tivat – Potpredsjednik Opštine g-din Ilija Janović i g-din Petar Vujović-savjetnik Predsjednika Opštine, boravila je u dvodnevnoj zvaničnoj posjeti ovom gradu. Povod za susret je proslava 14. Novembra Dana Grada Trogira kao i 900-ta obljetnica smrti Svetog Ivana ( zaštitnika grada Trogira). Na proslavi je učestvovalo veliki broj visokih zvanica iz političkih i privrednih krugova, predstavnici diplomatsko-konzularnih predstavništava te delegacije iz 30 evropskih gradova, koji su ujedno i partneri grada Trogira. Ovom prilikom upriličeno je i svečano potpisivanje Ugovora o saradnji između Opštine Tivat i Grada Trogira, shodno Odluci br 0304-74 koju je Skupština Opštine Tivat usvojila na svojoj redovnoj sjednici 25.03. 2011 godine, te se na ovaj način grad Trogir priključio paleti gradova i Opština sa kojima Tivat već godinama njeguje pobratimske i prijateljske odnose. U ime Predsjednika Opštine Tivat, Ugovor o saradnji potpisao je Potpredsjednik Opštine Tivat – g-din Ilija Janović.