Besplatni bežični internet

11 nov 2011

Opština Tivat je od Porto Montenegra preuzela obavezu nastavka saradnje pružanja besplatnog bezžičnog interneta sa kompanijom MNNEWS d.o.o iz Podgorice.Tim povodom sklopljen je jednogodišnji Ugovor između Opštine Tivat i pomenute kompanije o nastavku pružanja usluge besplatnog internet pristupa građanima Tivta posredstvom postojeće mreže baznih stanica. Ovaj projekat je inicijalno finansiran od stane kompanije Ariatic Marinas d.o.o u prethodne 3 ipo godine, gdje je resurse mreže koristilo u prosjeku dnevno oko 700 korisnika koji ukupno konzumiraju oko 1tb saobraćaja na mjesečnom nivou i provedu oko 1900 dana internet vremena koristeći osnovne internet servise. Vrijednost sklopljenog Ugovora je 12.000 EUR na godišnjem nivou, bez PDV-a, a njime se provajder obavezuje da iznajmi i omogući korištenje servisa besplatnog internet pristupa na teritoriji Opštine Tivat u trajanju od 24 časa dnevno ( neograničen pristup servisima) po modelu 128/128 kbps ka krajnjem korisniku. Takođe Provajder se obavezuje da korisniku stavi na raspolaganje ukupan kapacitet od 4/4 Mbps koji se raspoređuje dinamički u skladu sa zahtjevima krajnjih korisnika mreža.
Cijeneći da je nastavak saradnje na ovom projektu od velike važnosti za građane Tivta, jer im omogučava ugodno korištenje interneta bez ikakvih ličnih troškova, te dostupnost brojnim informacijama, Opština Tivat je rado prihvatila nastavak ove saradnje te još jednom potvrdila svoju osnovnu ulogu –a to je pravi i istinski servis građana.