AKCIJA ČIŠĆENJA MORSKOG DNA I OBALE NA LOKALITETU ŽUPA I BELANE

03 maj 2018

U subotu 21. aprila Sekretarijat za zaštitu životne sredine i energetsku efikasnost organizovao je akciju čišćenja morskog dna i obale na lokalitetu Župa i Belane.

Akciji su podržali ronilački klubovi „Neptun-Mimoza“ i „Arsenal“ koji su čistili podmorje na lokalitetima Župa i plaži Belane, stotinjak đaka petih razreda OŠ „Drago Milović“ sa nastavnicama, đaci SMŠ „Mladost“, NVO „Naša akcija“, „Komunalno“ d.o.o. Tivat,i druge organizacije i građani.

Preko 150 učesnika akcije  prikupilo je 7 kubika različitog otpada, od automobilskih guma izvađenih iz mora, plastičnih kesa i boca,kao i različitog sitnog otpada.

„Smeća je bilo znatno manje nego prethodnih godina, što nas veoma raduje. Možemo konstatovati, bar kada je lokalitet Župe u pitanju, da naše akcije daju pozitivan efekat, a nadamo se da će tako biti i narednih godina i da će smeća biti sve manje“ - izjavila je sekretarka Sekretarijata za zaštitu životne sredine i energetsku efikasnost, Tatjana Jelić.

Sekretarijat za zaštitu životne sredine i energetsku efikasnost se zahvaljuje svim učesnicima akcije.

akcija ciscenja2

post slika