Aktivnosti Sekretarijata za inspekcijski i komunalni nadzor

13 okt 2021

Službenici Sekretarijata za inspekcijski i komunalni nadzor su prethodne sedmice, tokom redovnih kontrola teretnih vozila, u skladu sa ovlašćenjima iz Zakona o prevozu u drumskom saobraćaju, izrekli pet prekršajnih naloga zbog neposjedovanja ovjerene poreske potvrde, odnosno ugovora o radu za vozača tokom obavljanja prevoza. Za navedeni prekršaj izrečene su kazne u ukupnom iznosu od 5.000,00 eura za pravna i odgovorna lica, preduzećima "Express One Montenegro" d.o.o., "Sirana Vulas“ d.o.o. i "m-tel" d.o.o. iz Podgorice, kao i "MMS" d.o.o. iz Tuzi i "MIVEX FOOD" d.o.o. iz Pljevalja.

Pojačane kontrole u ovoj oblasti vršiće se i u narednom periodu, te iz ovog Sekretarijata pozivaju sve prevoznike da se pridržavaju odredbi navedenog Zakona i pribave neophodnu dokumentaciju.