Aktivnosti Sekretarijata za inspekcijski i komunalni nadzor

13 sep 2021

Ovlašćena lica Sekretarijata za inspekcijski i komunalni nadzor Opštine Tivat su u protekloj sedmici, vršeći uobičajene kontrole auto taksi prevoza, represivno djelovali u četiri slučaja. Auto taksi prevoznici iz Tivta, Budve i Kotora novčano su kažnjeni i to tri taksi udruženja sa po 1000,00 eura zbog neposjedovanja ovjerene kopije poreske potvrde poslodavca o zaposlenom, izdate od organa Uprave nadležnog za naplatu poreza, odnosno zbog neposjedovanja ugovora o radu u svom vozilu u momentu kontrole. Dva udruženja iz Budve su takođe novčano kažnjena sa po 2300,00 eura zbog prijema putnika izvan teritorije jedinice lokalne samouprave koja je izdala licencu za auto taksi prevoz, a sve po osnovu Zakona o prevozu u drumskom saobraćaju.

U istom periodu komunalna policija sprovodi akcije pojačane kontrole nepropisnog parkiranja u najprometnijim ulicama u centru, uz koordinirani rad sa službenicima preduzeća „Parking servis“ doo, koristeći specijalno vozilo Pauk. Sa posebnom pažnjom vrše se kontrole u  ulicama 21. novembra, Njegoševa, Palih boraca, II Dalmatinska, Arsenalskoj i Sremsko-Karlovačkoj.