Čas o reciklaži

30 okt 2014

U srijedu 29.10.2014. godine, u organizaciji Zelenog tima i Komunalnog preduzeća d.o.o., u saradnji sa Osnovnom školom „Drago Milović“ održan je čas o reciklaži za učenike II razreda.
Šetnjom kroz Veliki gradski park, pjevajući pjesmu „Reciklaža nije blamaža“, noseći sakupljene limenke, pet-ambalažu, karton i papira, učenici su došli do privremenog reciklažnog dvorišta Komunalnog preduzeća. Tehnički direktor Komunalnog preduzeća i član Zelenog tima g-din Tonko Lukšić govorio je učenicima o značaju reciklaže, o primarnoj selekciji otpada, kojeg sakuplja Komunalno preduzeće, a to je PET-ambalaža, karton-papir, aluminijske limenke, čvrsta plastika, najlon... Učenici su mogli da vide kako se vrši presovanje papira-kartona, limenki i najlona. Nakon odlaska iz privremenog reciklažnog dvorišta Komunalnog, učenici su obišli rasadnik, gdje su se upoznali sa aktivnostima koje se za potrebe ozelenjavanja grada obavljaju u rasadniku.

Sekretarijat za uređenje prostora i zaštitu životne sredine

post slika