Bager u moru prijavljen na „Plavim Horizontima“

23 mar 2022

Po prijavi građana da se na kupalištu „Plavi Horizonti“ u moru nalazi bager, službenici Sekretarijata za inspekcijski i komunalni nadzor Opštine Tivat danas su izašli na lice mjesta i zatekli bager u moru koji je vršio utovaranje sitnog pijeska iz vode u specijalno teretno motorno vozilo, usljed čega je došlo i do obimnog zamućenja vode. Kako je evidentirano, pijesak se zatim istovarao na obalu, u cilju ravnanja plaže.

Po riječima vozača, radovi su vršeni po nalogu firme „Gugi Commerce“ d.o.o. iz Budve, što je utvrđeno i po cistijerni koja se takođe nalazila na kopnu, u neposrednoj blizini nagomilanog pijeska. Po osnovu člana 9 Zakona o komunalnoj policiji, Sekretarijat za inspekcijski i komunalni nadzor prijavu građana, zajedno sa fotografijama sa lica mjesta, proslijedio je na dalje postupanje Upravi za inspekcijske poslove, ekološkoj, kao i inspekciji za vode, radi preduzimanja mjera iz svoje nadležnosti.

post slika

Galerija