ČESTITKA PREDSJEDNICE OPŠTINE POVODOM 13 JULA- DANA DRŽAVNOSTI

12 jul 2016

U ime opštine Tivat i svoje lično ime, želim da svim građankama i građanima Tivta čestitam 13.Jul, Dan državnosti Crne Gore.

Ovo je ujedno i prilika da se prisjetimo da je na današnji dan davne 1878.godine, na Berlinskom kongresu, Crna Gora kao stara država doživjela i svoje međunarodno formalno -pravno priznanje. Istog datuma 1941. godine, građani Crne Gore, zahvaljujući trajnim vrijednostima i slobodarskom duhu, podigli su svoj glas protiv fašističke okupacije.
Danas, 138 godina kasnije, uz osjećanje velikog poštovanja prema svim onima čija su imena duboko utkana u ovaj datum, možemo reći da naša zemlja čvrsto i stabilno korača ka svom cilju, a to je punopravno članstvo u Evropu i NATO.

Dragi sugrađani, želim vam da ovaj praznik provedete u dobrom zdravlju i raspoloženju, okruženi porodicom i prijateljima.

PREDSJEDNICA OPŠTINE
Prof. Dr Snežana Matijević