PREDSJEDNIK SKUPŠTINE OPŠTINE TIVAT ČESTITAO DAN DRŽAVNOSTI

12 jul 2016

Povodom 13. Jula, Dana državnosti, u ime Skupštine opštine Tivat i svoje lično ime, svim građankama i građanima našeg grada upućujem najiskrenije čestitke. Danas je dan kada evociramo uspomene na davnu 1878. godinu, kada je Crna Gora dobila međunarodno pravno priznanje. Istovremeno se podsjećamo na slavne trenutke naših predaka koji su 1941. godine podigli ustanak protiv fašističkog okupatora. 
Danas, prvenstveno zahvaljujući očuvanim i trajnim vrijednostima naših predaka, CG je demokratska i stabilna multietnička država, koja krupnim koracima gradi put ka evropskoj budućnosti.

Dragi/e sugrađani/ke, još jednom Vam čestitam Dan državnosti uz želju da ovaj dan provedete u dobrom zdravlju i raspoloženju.

 

PREDSJEDNIK SKUPŠTINE OPŠTINE 
Ivan Novosel