ČESTITKA PREDSJEDNICE OPŠTINE POVODOM DANA DRŽAVNOSTI

12 jul 2017

Dragi sugrađani i sugrađanke, građani i građanke Crne Gore,
Upućujem Vam iskrene čestitke povodom 13. jula – datuma koji je kroz istoriju, Crnoj Gori donio najsvjetlije momente. Na ovaj je datum cijelu Evropu obasjala iskra slobode upravo iz Crne Gore, pokretanjem čuvenog „Trinaestojulskog ustanka“ 1941. godine.

Njime je otpočela borba protiv okupatora, borba za bolju budućnost cijelog svijeta. Istog je datuma, godine 1878. Crna Gora po prvi put priznata kao suverena država. Zato nas 13. jul uvijek iznova podsjeća na dvije univerzalne vrijednosti: slobodu i nezavisnost. Sva su naša stremljenja okrenuta ka ovim vječitim idealima. Sa tim kao porukom želim Vam srećan Dan državnosti.

Predsjednica opštine Tivat
Prof.dr. Snežana Matijević

post slika