Čestitka predsjednika opštine Tivat povodom Dana državnosti

12 jul 2023

Svim građankama i građanima Tivta i Crne Gore čestitam 13.jul Dan državnosti – datum koji pamtimo i koji čuvamo kao podsjećanje na trenutke u kojima je naš narod hrabro birao svoj put. Opštenarodni ustanak iz 1941. godine ostao je zabilježen kao malo ostrvo slobode u tada okupiranoj Evropi, te kao iskra nade u pobjedu protiv sveprisutnog fašizma. Na tim su slobodarskim i antifašističkim vrijednostima stasavale generacije gradeći savremenu Crnu Goru. Onu koja je kao takva od strane velikih sila prepoznata i priznata još 1878. na Berlinskom kongresu.

Takvu je moramo čuvati i za generacije koje dolaze, nikad ne dozvolivši da zaboravimo žrtve i ideale u nju utkane. Samo sa tim idealima na srcu uvijek ćemo nepogrešivo birati dalji razvoj i prosperitet za sve nas koji živimo u Crnoj Gori.

post slika