Danas je u Tivtu boravio Leopold Maurer šef delegacije Evropske Unije u Crnoj Gori

05 apr 2011

 Danas je u Tivtu boravio Ambasador Leopold Maurer,  šef delegacije Evropske Unije u Crnoj Gori, Ambasador Maurer se sastao  sa predsjednikom  Opštine  i njegovim timom saradnika koji čine:  Potpredsjednici opštine Krsto Bošković i Ilija Janović , Glavni administrator Marija Petović, Sekretar za budžet i finansije Ivan Novosel  i savjetnici u Kabinetu predsjednika Jovanka Laličić i Petar Vujović. U jednočasovnom razgovoru Predsjednik je upoznao Ambasadora Maurera sa  realizovanim  i budućim projektima u opštini Tivat, o funkcionisanju organa lokalne uprave i lokalnog parlamenta, usvojenim lokalnim akcionim planovima  a osvrnuo se i na način  rješavanja pitanja koja su vezana za položaj RAE populacije u  opštini Tivat. Ambasador  Maurer je pokazao interesovanje i za način na koji   Opština Tivat doprinosi održanju zdrave životne sredine odnosno rješava pitanje odlaganja čvrstog otpada  , i ujedno  iskazao zadovoljstvo  onim što je opština Tivat do sada  uradila  na svim poljima Ambasador Maurer je Predsjedniku opštine ponudio pomoć kada je  u pitanju korišćenje sredstava Evropske Unije, konkretno Evropske investicione banke  i Evropske banke za obnovu i razvoj   .    

Ambasador Maurer će u okviru jednodnevne posjete Tivtu obići  i Porto Monetenegro,  a nakon toga na radnom ručku   razgovaraće  sa predsjednikom Skupštine Opštine Tivat Krstom Petrovićem, predstavnikom turističke privrede Predragom Jelušićem,predstavnicima dviju opozicionih političkih partija NOVA - Ratom Brajkovićem i SNP -  Nebojšom Vukasovićem kao i predstavnikom NVO  Evropski dom Nevenom Staničićem.

 

 

post slika