Dani evropske baštine 2021.” – posjeta radionici za izradu drvenih barki

01 okt 2021

Sekretarijat za društvene djelatnosti Opštine Tivat priključio se obilježavanju manifestacije “Dani evropske baštine 2021.” i uz podršku Ministarstva prosvjete, nauke, kulture i sporta organizovao radionicu na temu “Drvene barke kao dio nematerijalne kulturne baštine Boke Kotorske”.

Učenici devetih razreda OŠ „Drago Milović“ posjetili su radionicu za izradu drvenih barki „Plaforma“ u Prčanju, gdje su imali priliku da od inženjera brodogradnje Vitomira Vujovića slušaju o istoriji, tradiciji i struci. Prisutni polumaturanti su iskazali veliko interesovanje za temu, a inženjer Vitomir Vujović zadovoljstvo zbog prilike da mladima promoviše ljepotu ovog zanata.

Manifestacija „Dani evropske baštine“ pokrenuta je kroz saradnju Evropske komisije i Savjeta Evrope a tradicionalno je svake godine obilježava 50 zemalja potpisnica Evropske konvencije o kulturi. Ovogodišnja tema manifestacije bila je “Heritage: All inclusive – Baština otvorena za sve”.

post slika