DJEČIJI KARAVAN KROZ KULTURNU BAŠTINU

18 nov 2019
U okviru Novembarskih dana, a u organizaciji Sekretarijata za kulturu i društvene djeltnosti Opštine Tivat, danas, 6. novembra upriličen je treći po redu „Dječiji karavan kroz kulturnu baštinu“. Grupa učenika osmih razreda osnovne škole „Drago Milović“ , sa nastavnicom Nevzetom Nuhić i predstavnicama Sekretarijata za kulturu i društvene djelatnosti, upoznali su se privatnim fundusom kulturnog naslijeđa Anuške Vlahović i foto i video dokumentacijom Foto kino i video kluba „Mladost“. Posjetioci su imali mogućnost da na interaktivan način, uz zanimljivu priču Anuške i Đura Vlahovića; kao i Antona Markovića i Roka Stjepčevića iz Foto kino i video kluba „Mladost“ saznaju kakav je Tivat bio nekada, počevši od izrade narodnih nošnji, do Lastovske svadbe, izgradnje „Arsenala“, foto prezentacije zemljotresa,... Cilj dječijeg karavana je upoznavanje sa bogatom tradicijom,običajima i kulturom grada u kojem žive. post slika