DJEČIJI KARAVAN KROZ KULTURNU BAŠTINU

05 nov 2018

Dječijim karavanom kroz kulturnu baštinu u organizaciji Sekretarijata za kulturu i društvene djelatnosti sjutra (06.11.2018.godine) počinju aktivnosti koje Opština Tivat organizuje svake godine, a u cilju obilježavanja “Novembarskih dana” –manifestacije posvećene Danu opštine.

Dječiji karavan će činiti učenici JU SMŠ” Mladost” koji su učestvovali na literarnom i likovnom konkursu i čiji radovi su od strane žirija proglašeni za najbolje, zajedno sa mentorkama prof.likovne kulture, Milicom Krivokapić i prof.književnosti Andrijanom Bulatović; kao i predstavnicama Sekretarijata za kulturu i društvene djelatnosti i učenicama JU Muzička škola Tivat koje će svojim prisustvom uveličati ovaj događaj. Tom prilikom učesnici karavana posjetiće ambijentalnu cjelinu Gornja Lastva, crkvu Sv. Vid-ispred koje će se održati prezentacija radova i kućnu etno zbirku u konobi kod Anđelka.