DOČEK NOVE GODINE PO PRVI PUT U TIVTU

05 dec 2016

Tivat po prvi put obilježava doček Nove godine, bogatim programom koji će trajati od 26. decembra do 02. januara i predstavljaće kombinaciju praznične gastro ponude i niza muzičkih događaja rečeno je na press konferenciji koja je ovim povodom organizovana danas u multimedijalnoj sali Opštine Tivat.
„Ovaj događaj za cilj ima produženje turističke sezone, što kvalitetnije osmišljavanje turističke ponude u toku zime kako bismo bili atraktivni za dolazak brojnih posjetioca i u ovom periodu godine“, naglasila je sekretarka Sekretarijata za kulturu i društvene djelatnosti Opštine Tivat Dubravka Nikčević, najavljujuću zvijezde novogodišnjeg dočeka u Tivtu.
Tivćani će Novu godinu dočekati uz regionalno poznat bend Prljavo kazalište. Muzički program 31. decembra počinje u 21.00 čas nastupom DJ Perry-ja, Nine Petković i benda „Dan poslije“. Ulazak u 2017. godinu obilježiće svirka Prljavog, i vatromet u ponoć - ostvaren u partnerstvu sa hotelom Regent Porto Montenegro, Primorje Hotels & Restaurants i kompanijom Pomorski saobraćaj. Program će voditi Ivan Maksimović.

Prvi dan nove 2017. godine obilježiće dnevni koncert čelistikinje Ane Rucner koja će nastupiti u 13.00 časova, na Pinima. Repriza novogodišnjeg dočeka otpočinje u 21.00 čas, a nastupaju Dj Perry, Vanja Radovanović i bend VIII2, a od 23.30 počinje nastup Harisa Džinovića.
Direktorica Turističke organizacije Tivat Gabrijela Glavočić naglasila je: „Turistička organizacija već uveliko radi na promociju dočeka Nove godine u Tivtu i to u sklopu kampanje Nacionalne turističke organizacije. Tivat je tokom ove kampanje pobudio posebno interesovanje medija budući da se pridružio destinacijama koje već tradicionlalno organizuju doček Nove godine. Istakla bih veliku podršku tivatskih hotelskih preduzeća, koji su obezbjedili posebne popuste za novogodišnju noć, i to od 15 do 20%.“ U nekolio hotela na tivatskoj obali biće upriličeni dočeci, a većina njih je pripremila posebne novogodišnje aranžmane.
Udruženje preduzetnika Tivat dalo je poseban doprinos organizaciji Nove godine, a predstavnik udruženja Tonći Francesković naveo je detalje višednevnog programa koji će se odvijati na Pinima. „Poseban pečat svemu daće tivatski ugostitelji koji će svim posjetiocima ponuditi raznovrsnu hranu i osvježenja u sklopu mini-kućica koje će biti postavljene na Pinima i doprinositi prazničnom ugođaju“, istakao je Francesković zahvaljujući svima koji su ovaj događaj podržali.
sa pressa 2Praznični muzički program počinje u ponedjeljak 26. decembra koncertom Tropico benda od 20.00 časova. Na istoj bini, u isto vrijeme 27. decembra nastupiće Edi Medošević i bend Spomenari, dok je 28. decembar rezervisan za klapu Stari kapetan. U četvrtak, 29. decembra obradovaće se i najmlađi, budući da stiže Djeda Mraz – tradicionalni program TO Tivat „U susret Djeda Mrazu“ počinje u podne (12.00 časova) mini mjuziklom za djecu „Novogodišnje čarolije“, u izvođenju trupe „Happy Theatre“ iz Beograda. Istog dana od 20.00 časova svi prisutni će uživati u starogradskim notama i nastupu Pljevaljskih tamburaša, dok će pred sam doček, u petak 30. decembra, nastupiti pjevač Goran Vukošić. U ponedjeljak 02. januara nastupiće bend Teška industrija, DJ Chevalier, Goodbye windows i bend Toć, čime se i zatvara sedmodnevni novogodišnji program na tivatskoj obali.
Svi aspekti organizacije od onih tehničke prirode do najvažnijih, onih koji se odnose na bezbjednost i sigurnost su pokriveni, pa se očekuje uspješna realizacija događaja i dobra zabava. Doček Nove godine zajedničkim snagama organizuju Opština Tivat, Turistička organizacija Tivat, Udrženje preduzetnika Tivat i Brand New Tivat.