DONACIJA OD 30 HILJADA KOMPANIJE QATARY DIAR BIĆE INVESTIRANA U PUT

07 feb 2019

Opština Tivat dobila je donaciju vrijednu 30 hiljada eura od kompanije Qatary Diar - Plavi horizonti. Donacija će biti usmjerena u realizaciju druge faze asfaltiranja lokalnog puta za Radoviće na poluostrvu Luštica. Radi se o dionici Rogač – Radovići.

Opština Tivat prethodno je finansirala sanaciju i asfaltiranje dionice od obale Đuraševića do kraja naselja Radovići, vrijednu oko 94 hiljade eura.  

Na poluostrvu Luštica u toku je i izgradnja druge faze saobraćajnice MR1 koja će, od prirodnog rezervata Tivatska solila povezati lokalni put za Radoviće i izgrađenu prvu fazu saobraćajnice MR1. Ova saobraćajnica predstavlja direktnu saobraćajnu vezu ka razvojnim turističkim projektima koji se grade na poluostrvu Luštica i umnogome će olakšati saobraćaj na ovom dijelu poluostrva, a što je od posebnog značaja za mještane okolnih mjesnih zajednica.

post slika