Dr. Andrija Petković: Tivat obnovio članstvo u IRE

16 dec 2020

Opština Tivat obnovila je članstvo u IRE (Institut Regiona Evrope), sa sjedištem u Salzburgu, koju čine preko 160 opština, regiona, institucija i kompanija iz cijele Evrope.

Obavještavajući predsjednika Skupštine dr Andriju Petkovića da je aplikacija za obnovu članstva pozitivno riješena, predsjednik Skupštine IRE Franc Šausberger je rekao:

- Obnova Vašeg članstva, g-dine Petkoviću predstavlja jasan i snažan znak da čak i u vremenu krize gradovi i regioni Evrope teže za saradnjom. Svjesni da evropska saradnje regione i opstine čini mnogo jačim. Sretni smo što jedan grad, koji predstavlja istinsku jadransku oazu ponovo postaje član IRE, a u znak dobrodošlice sa zadovoljstvom Vas obavještavamo da kao mali znak pažnje, opraštamo stari dug koji Tivat ima prema našoj organizaciji – rekao je Šausberger.