Čestitka povodom nastupajućeg praznika 13.jula- Dana državnosti Crne Gore

10 jul 2015

Povodom nastupajućeg praznika, 13.jula- Dana državnosti Crne Gore, svim građanima Tivta želimo srećan praznik. Dan državnosti obilježava se u znak sjećanja na 13.jul 1878 godine kada je na Berlinskom kongresu Crna Gora priznata kao samostalna država, i isti datum 1941. kada je počeo narodni ustanak protiv fašizma. Uz duboko poštovanje i poklon sjenama naših predaka i svim herojima koji su položili svoje živote, danas možemo istaći da je, zahvaljujući sačuvanim trajnim vrijednostima, Crna Gora stabilna multikonfesionalna država koja uz jasnu viziju krupnim koracima grabi ka punopravnom članstvu u evropske i evroatlantske integracije.

Želimo Vam da ovaj praznik provedete u dobrom zdravlju i raspoloženju okruženi najmilijima.

PREDSJEDNIK OPŠTINE                                                                        PREDSJEDNIK SKUPŠTINE
       Ivan Novosel                                                                                                   Krsto Bošković