Evropski dan parkova – poziv privrednim subjektima

18 maj 2023

Sekretarijat za uređenje prostora Opštine Tivat će 24. maja obilježiti Evropski dan parkova, kojim povodom će se tradicionalno vršiti sadnja sadnica ukrasnog drveća i žbunja u Velikom gradskom parku – zaštićenom prirodnom dobru koje je zasnovano krajem XIX vijeka.

Ovim putem pozivamo privredne subjekte da se, kroz donaciju sadnica, pridruže obilježavanju ovog važnog ekološkog datuma.

Ukoliko ste zainteresvani da date svoj doprinos akciji, koja za cilj ima očuvanje zdrave životne sredine i održivi razvoj društvene zajednice, preporučujemo vrste predviđene za sadnju u Velikom gradskom parku: bor ( primorski, pinija, alepski), hrast (crnika, kitnjast, medunac), platan, tisa evropska, grab obični, bjelograbić, crni grab, crna košćela, lipa, javor, tuja, kesten (divlji, pitomi), ginko, rogač, kamelia.

Za sve informacije, molimo da kontaktirate Sekretarijat za uređenje prostora Opštine Tivat ili „Komunalno“ d.o.o. Tivat, koje je upravljač ovog zaštićenog područja.

post slika