EVROPSKI DAN PARKOVA U TIVTU

19 maj 2017

Opština Tivat nastavlja sa lijepom praksom obilježavanja Evropskog dana parkova. Sekretarijat za zaštitu životne sredine i energetsku efikasnost i d.o.o. „Komunalno“ Tivat, u srijedu 24. maja sa početkom u 10:00 časova u Velikom gradskom parku, organizuju aukcijsku prodaju sadnica. Kupljene sadnice biće donirane upravo Velikom gradskom parku, sa ciljem obogaćivanja biljnog fonda ovog zaštićenog prirodnog dobra.

 

Događaj će svojim nastupom uveličati učenici Muzičke škole Tivat.

Organizatori pozivaju sve zainteresovane da prisustvuju ovom događaju i kupe sadnicu, čime će doprinjeti ljepoti i raznovrsnosti biljaka u tivatskom Velikom parku.

Evropski dan parkova proglasila je Federacija nacionalnih parkova Evrope, s ciljem da skrene pažnju javnosti na značaj zelenih površina. Ovaj datum je odabran kao sjećanje na proglašenje prvih evropskih nacionalnih parkova davne 1909. godine. Prvi put je Dan parkova obilježen širom Evrope 1999. godine.

Dan parkova2

post slika