Evropski savez gradova i regija za inkluziju Roma

17 feb 2015

Brojne aktivnosti na unapređenju zaštite ljudskih prava i poboljšanja životnog standarda pripadnika RE populacije koje opština Tivat već godinama uspješno sprovodi, kao i ostvareni rezultati na tom polju, uslovili su da naša opština dobije i konkretan poziv Evropskog saveza gradova i regija za inkluziju Roma pri Savjetu Evrope da postane njihov član. Savez je posvećen aktivnostima na području demokratije i ljudskih prava, a jedno od nastojanja ove organizacije je pružanje pomoći zajednicama da uče jedni od drugih i unaprijede inkluziju građana romske nacionalnosti. Savez trenutno ima 124 člana, gradova i regija iz cijele Evrope. Prepoznajući velike mogućnosti kada je u pitanju razmjena iskustva sa evropskim gradovima i regijama, Opština Tivat je uputila potvrdan odgovor izražavajući svoju zainteresovanost za sticanje statusa punopravnog člana u Savezu.

Služba predsjednika