G-UNIT POBJEDNIK TURNIRA U TIVTU

06 aug 2019

Spektakularan 3x3 Montenegro vikend održan je na jednoj od najljepših lokacija za basket na svijetu - na gradskoj rivi Pine, u Tivtu uz učešće rekordnog broja ekipa.

Pobjednik je ekipa G-unit, koja je nastupila u sastavu - Marko Mijović, Miloš Milošević, Vladimir Tomašević i Milija Miković. U finalu su bili bolji od ekipe XXX (Mujo Tuljković, Filip Pejović, Feđa Vuleta, Damir Palata).

Događaj je trajao 3 dana. Kao uvod u internacionalni turnir u subotu i nedelju, u petak su se igrala takmičenja za mlađe kategorije. Pobjednik takmičenja u šutiranju trojki je Matija Ilić, Marko Joksimović je slavio u igri „Put oko svijeta“, a Miloš Katurić je bio najbolji u 1 na 1 nadmetanju.

U subotu su na programu bili svi mečevi grupne faze. Na samom početku, u 2. basketu, je bio jedan od najboljih poteza turnira - poster zakucavanje Vladimira Tomaševića, a to je bio samo nagovještaj sjajnih poteza. U atraktivnim zakucavanjima su prednjačili poznata lica - Elvis Čekić i Feđa Vuleta, a vidjeli smo i ‘buzzer beater’ Ivana Zejaka za pobjedu.

U nedelju su se igrali eliminacioni mečevi. Osminu i četvrtvinu finala su obilježili Daniel Kalezić, dvojkom sa jedne noge uz sirenu, za pobjedu protiv Top 10, i Marjan Stojanović dvojkom za pobjedu protiv PG.

Nakon povrede Balše Strunjaša u osmini finala, u polufinalu se povrijedio i Miloš Radović, pa Griffins Volcano u 1. polufinalu, čak i uz ogromnu podršku publike, nije mogao do parira XXX-u. U 2. polufinalu, G-unit je pobijedio CT.

U finalu je vidjen jedan od najboljih basketa ove sezone. Velika borba 1. i 2. nosioca turnira. Na kraju meč viner, kao i u Baru - Marko Mijović.

Pored vrhunskog basketa, turnir u Tivtu je imao i fantastičan zabavni program - gostovanje Niggora, nastup sjajnih mladih plesačica plesnog kluba ‘Bellissima’ i nezaboravno izvođenje himne Komnena Vukovića na violini.