Građani prijavili nelegalno deponovanje otpada

18 apr 2022

Komunalnoj policiji Sekretarijata za inspekcijski i komunalni nadzor Opštine Tivat, u toku prethodne sedmice prijavljeno je nelegalno deponovanje građevinsko-komunalnog otpada na parceli u Lješevićima i prljanje puta koji vodi do nje. Izlaskom na lice mjesta, utvrđeno je da se dio pomenute pozicije nalazi u zahvatu susjedne, kotorske opštine.

Riječ je o parceli u naselju Lješevići, na kojoj se vrši iskop kamena i zatim na mjestu istog deponuje građevinsko-komunalni otpad, dok je put do pomenute parcele na teritoriji tivatske opštine.

Sekretarijat za inspekcijski i komunalni nadzor Opštine Tivat obratio se tim povodom kotorskoj komunalnoj inspekciji, molbom da po hitnom postupku preduzmu mjere i radnje iz njihove nadležnosti, kako bi se spriječilo stvaranje nelegalne deponije i devastacija prirode, kao i opštinskog puta koji vodi do vodoizvorišta „Topliš“.

    post slika

Galerija