Istekla zabrana izvođenja građevinskih radova u Tivtu

16 sep 2021

Zabrana izvođenja građevinskih radova na teritoriji opštine Tivat tokom ljetnje turističke sezone, koja je bila na snazi od 1. jula, završena je 15. septembra 2021. godine.

Tokom ovog perioda zabrana se odnosila kako na gradnju, tako i na rekonstrukciju objekata i raskopavanje javnih površina, a službenici Sekretarijata za inspekcijski i komunalni nadzor Opštine Tivat su, intenzivnim kontrolama pridržavanja navedene zabrane, izvršili ukupno 86 obilazaka gradilišta. Izrečeno je 20 prekršajnih naloga investitorima koji se nisu pridržavali propisanih mjera, u iznosu od po 500€ za pravno lice i 30€ za odgovorno lice u pravnom licu. Ukupno je izrečeno  4.830€, a procenat naplaćenosti iznosi 66 %.

U ovom periodu komunalni inspektor donio je jedno rješenje kojim je naložena zabrana gradnje investitoru na gradilištu u ul. Bokeljska na Seljanovu, po kojem je postupljeno u ostavljenom roku.