Izvjestaj sa sajma hrane u Budvi-20-24.03

21 mar 2012

Opština Tivat je zajedno sa Opštinom Kotor uzela učešće na 38. Sajmu hrane koji se održava u periodu od 20-24.03.2012 godine na Jadranskom Sajmu u Budvi. Pored domaćih predstavnika, učešće je uzelo i oko 120 izlagača iz ukupno 15 zemalja, dok je partner ovogodišnjeg sajma Republika Srbija.

Na zajedničkom štandu, svoje proizvode i usluge predstavili su predstavnici udruženja pčelara, maslinarsko društvo Boka, Montefish a prisutni su bili i tradicionalni gastronomski specijaliteti bokeške kužine koji zajedno sa dobrotskom čipkom privlače izuzetnu pažnju posjetilaca. Zajednički nastup podržale su i dvije turističke organizacije, Tivta i Kotora. Ovogodišnji sajam otvorio je Predsjednik Vlade Crne gore dr. Lukšić koji je tom prilikom istakao da je ovo dobra prilika da vjeruje da je ovo “ dobra prilika da razmijenimo mišljenja o aktuelnim pitanjima u oblasti industrije hrane i potvrdimo spremnost da u kontinuitetu preduzimamo aktivnosti u cilju zajedničkog uspješnog prevazilaženja izazova i na ovom planu“. Opština Tivat i Opština Kotor dobitnici su II nagrade, odnosno Srebrne plakete za ukupan nastup na ovogodišnjem sajmu hrane

KABINET PREDSJEDNIKA

post slika