JPU Bambi i vaspitna jedinica u Donjoj Lastvi obustavljaju prijem djece do daljnjeg

29 jul 2020

Koronavirus je jutros potvrđen kod jedne osobe u Tivtu.

Budući da se radi o licu koje je zaposleno u Javnoj predškolskoj ustanovi “Bambi”, u dogovoru sa predsjednikom Opštinskog tima za zaštitu i spašavanje dr Sinišom Kusovcem, uprava ove ustanove obustavila je prijem djece u centralnoj jedinici i područnoj vaspitnoj jedinici u Donjoj Lastvi. Ispitivanje kontakata i potrebna testiranja realizovaće nadležne epidemiološke službe.

O svim predstojećim aktivnostima i mjerama, roditelji će biti blagovremeno obaviješteni.

Iz Opštinskog tima za zaštitu i spašavanje, podsjećaju građane na higijensko-sanitarne mjere - obaveznu upotrebu maski u javim zatvorenim prostorima, držanje distance i higijenu ruku i prostora.