KANCELARIJA ZA MLADE OPŠTINE TIVAT ČESTITA MLADIMA MEĐUNARODNI DAN MLADIH

12 aug 2013

Kancelarija za mlade čestita svim mladima u opštini Tivat Međunarodni dan mladih 12. avgust uz želju da  ovaj dan bude samo još jedan početak aktivnosti,inicijativa i učešća mladih u svima kampanjama i akcijama koje sprovodi Kancelarija u zadnje tri godine.Ova godina je veoma bitna jer je ona početak implementacije Lokalnog plana za mlade i Akcionog plana koji treba realizovati do 2014.god.Lokalni plan samo daje priliku da se prepozna potencijal mladih, da proslavlja njihova dostignuća i planove za bolje angažovanje mladih i da se uspiješno obavljaju akcije koje utiču na razvoj njihovog društva. On predstavlja jedinstvenu priliku za sve koji imaju interes da se ujedine i osiguraju da mladi budu uključeni u donošenje odluka na svim nivoima.

Ovaj dan  proglašen je kao Svjetski dan mladih od strane Generalne Skupštine Ujedinjenih Nacija 1988. godine. Od tada on se proslavlja kao Svjetski dan mladih širom sveta. Na svim nivoima, internacionalnim, regionalnim, nacionalnim i lokalnim nivoima, ljudi širom sveta proslavljaju mlade i značaj njihove uloge u društvu. Ujedinjene Nacije promovišu značaj ovog dana širom svijeta da bi ukazali na promene koje mladi čine u životu svoje zajednice i takodje da naglase bitne teme za njih.

post slika