KONFERENCIJA O MEĐUOPŠTINSKOJ SARADNJI

07 mar 2013

U Podgorici je juče održana Konferencija o međuopštinskoj saradnji u okviru projekta “Podrška reformi opštinskih finansija u Crnoj Gori kroz razmjenu iskustava” u organizaciji NISPAcee-Mreža škola i instituta u Srednjoj i Istočnoj Evropi i Kancelarija UNDP u Crnoj Gori, uz podršku Trust fonda Slovačke i Regionalnog centra UNDP u Bratislavi za Evropu i Zajednicu bivših ruskih država. Na konferenciji su predstavnici Ministarstva unutrašnjih poslova Crne Gore govorili o postojećem strateškom okviru sistema medjuopštinske saradnje u državi i regionu. Gosti iz Republike Slovačke i Republike Češke su prisutne upoznali sa svojim iskustvima po pitanju saradnje lokalne samouprave i uticajima te saradnje na opštinske finansije, i predstavili neke od najuspješnijih modela međuopštinske saradnje u oblastima oštinskih finansija, strateškog planiranja i lokalnog privrednog razvoja. O iskustvima međuopštinske saradnje u Makedoniji govorio je predstavnik Kancelarije UNDP-a iz te zemlje.
Konferenciji su prisustvovali predstavnici Zajednice opština Crne Gore i lokalnih samouprava, a u ime Opštine Tivat prisutne su bile Dubravka Koparan i Ivona Petrović.

KABINET PREDSJEDNIKA