Konferencija za novinare povodom početka projekta SUD – SIT

26 sep 2013

Konferencija za novinare povodom početka implementacije projekta „Održivi razvoj turizma posebnih interesa - SUD SIT“, koji se realizuje u okviru komponente II IPA prekograničnog programa Hrvatska - Crna Gora, održana je juče u Dubrovniku u hotelu „Bellevue“.
U ime vodećeg partnera, Opštine Tivat, konferenciji su prisustvovali savjetnik predsjednika Petar Vujović i sekretarka Sekretarijata za stambeno komunalne poslove i saobraćaj Zorica Gverović, a u ime Turističke otganizacije Tivat, prisutna je bila Tamara Petković.


Prisutne su pozdravili član Upravnog odbora Udruženja hrvatskih putničkih agencija Boro Aleksić, šef Upravnog sektora za turizam, more i preduzetništvo Maro Kristić, direktorica Regionalne razvojne agencije Dubrovačko - neretvanske županije DUNEA-e Melanija Milić, i sekretarka Sekretarijata za stambeno komunalne poslove i saobraćaj Zorica Gverović, koja je istakla:„Očekujemo da Projektom Održivi razvoj turizma posebnih interesa, istražimo mogućnosti proširenja mreže biciklističkih stanica, posebno na prigradski i ruralni dio naše opštine, a u saradnji sa našim partnerima punu pažnju posvetićemo i stvaranju zajedničkog turističkog programa. Ono što je sigurno, to je da ćemo realizacijom aktivnosti predviđenih ovim projektom unaprijedit saradnju u prekograničnom području i doprinijeti unapređenju kvaliteta života u našim sredinama.“
Sekretar Udruženja Agroturizam Konavle Perica Pušić predstavio je projekat, sa osnovnim aktivnostima projekta i očekivanim rezultatima.

 

KABINET PREDSJEDNIKA

post slika