Konsultativna radionica o razvoju turističkih programa- nautički turizam u fokusu

18 mar 2015

U sklopu projekta „Održivi razvoj turizma posebnih interesa SUD SIT“ koji je finansiran od strane Delegacije EU u sklopu prekograničnog IPA programa, u Opštini Tivat je juče održana konsultativna radionica na temu razvoja novih SIT proizvoda sa nautičkim turizmom u fokusu. To je prva radionica u nizu planiranih, sa ciljem pružanja podrške zaposlenima u turističkoj privredi prilikom razvoja proizvoda i turističkih programa.

Nakon dobrodošlice od strane koordinatorke projekta Zorice Gerović, konsultant Emil Kukalj je zajedno sa koleginicom Biljanom Božović prisutne upoznao sa opštim pojmovima nautičkog turizma, te predočio stavove i potrošnju turista i članova posade na brodskim kružnim putovanjima, kao i trenutno stanje i perspektive na Jadranu. Takođe osvrnuo se na segment motornih brodova i jedrilica, kao i predlog prekograničnih ruta Crna Gora – Hrvatska. Nakon predavanja, prisutni su imali priliku da rade u grupama, osmišljavajući itinerere za nautičare.

Služba predsjednika

post slika