MEĐUNARODNI DAN FIZIČKE AKTIVNOSTI

09 maj 2013

Opština Tivat- Kancelarija za prevenciju bolesti zavisnosti u saradnji sa OŠ Branko Brinić obilježit će Međunarodni dan fizičke aktivnosti ili dan "Kretanja za zdravlje" .Profesor fizičke kulture i diplomirani instruktor fitnesa iz OŠ Branko Brinić , Ivica Tošev krenuće u vožnju biciklom 40 km do Ivanovih Korita gdje će u odmaralištu posjetiti učenike V razreda OŠ Branko Brinić iz Radovića. Profesora će pratiti ekipa sa neophodnom opremom a početak vožnje predviđen je u ponedeljak u ranim jutarnjim časovima.
Ovaj dan obilježava se od 2003.godine, širom planete svakog 10. maja, sa ciljem da se ukaže da je nedostatak fizičke aktivnosti jedan od glavnih rizika koji doprinosi velikom obolijevanju i umiranju od masovnih nezaraznih bolesti, poput kardiovaskularnih, malignih, šećerne bolesti i povreda..

post slika