Mjesnim zajednicama uručena informatička oprema

07 aug 2024

Opština Tivat izvršila je nabavku 6 novih laptop računara i štampača, ukupne vrijednosti 2.268,75 eura, koji će biti ustupljeni na korišćenje kancelarijama tivatskih mjesnih zajednica Lepetane, Lastva, Seljanovo, Gradiošnica, Krtoli i Krašići. Novu informatičku opremu predstavnicima ovih šest MZ, na današnjem sastanku u Opštini Tivat uručila je sekretarka za lokalnu upravu Jelena Šćekić.

„U fokusu rada lokalne uprave je unaprjeđenje saradnje sa mjesnim zajednicama, te je nabavka računarske opreme- dakle osnovih radnih sredstava koje danas ustupamo na korišćenje, samo jedna u nizu mjera koje Opština preduzima kako bi se obezbjedio njihov funkcionalan rad“ – istakla je Šćekić. Ona se osvrnula na saradnju i ostvarene rezultate u proteklom periodu i poručila da će potrebama i problemima mjesnih zajednica, Opština u domenu svojih nadležnosti i mogućnosti uvijek izlaziti u susret.

Sastanku su prisustvovali predsjednici MZ Lepetane Đuro Grubišić, MZ Lastva Marijan Ribica, MZ Seljanovo Ranko Samardžić, MZ Gradiošnica Dragan Bulajić, MZ Krtoli Miloš Tripinović i MZ Krašići Petar Francesković. Oni su sa resornom sekretarkom podijelili aktuelnosti, probleme i izazove sa kojima se ove MZ susreću, ističući zadovoljstvo dosadašnjom saradnjom sa lokalnim službama. Ispred Sekretarijata za lokalnu upravu sastanku je prisustvala i pomoćnica sekretarke Tanja Peričić. Iz ovog opštinskog organa najavljuju ponovne posjete tivatskog rukovodstva svakoj od mjesnih zajednica od septembra.