Muzičko zabavno veče pod nazivom “ Zajedno”

19 maj 2008
Sinoć je u velikoj Sali Centra za kulturu Tivat u organizaciji Lokalnog tima za realizaciju „Lokalnog plana akcija za djecu” i NVO Udruženja Egipćana održano muzičko zabavno veče pod nazivom” ZAJEDNO”.
Cijela manifestacija posvećena je djeci i pripadnicima RAE populacije .U programu su učestvovali KUD „Boka”, Plesne grupe „ Modest” „Enigma” „ Belisima „Modno plesni studio „ DA-QVI”Ono što je obilježilo ovu manifestaciju jeste da su po prvi put u programu učestvovali i djeca iz Udruženja Egipćana sa svojim programom koji su sami pripremili . To je po prvi put da u ovakvim manifestacijama učestvuju djeca odnosno članovi ovog udruženja nakon što su na manifestaciji Dječjeg saveza posvećenoj dolasku proljeća učetvovala tri dječaka iz ovog udruženja. Pred punom salom svojih sunarodnika burne aplauze pobrala je najmlađi učesnik programa , iz ovog udruženja , koja je svojim trbušnim plesom pokazala zaista pravo umijeće u pokretima tijela na kojima bi joj mogli pozavidjeti i profesionalni plesači.