U Tivtu održan sastanak tri bokeljske opštine

02 jul 2008
Implementacija Zakona o zaštiti
Predstavnici opština Tivat, Kotor i Herceg Novi održali su zajednički sastanak na kom je tema bila implementacija zakona o zaštiti. Govorilo se o tome šta je neophodno uraditi kako sa državnog tako i sa lokalnog nivoa.
Konstatovano je da se kasni sa ovom implementacijom, ali da nije u zabrinjavajućoj mjeri, a čelni ljudi ove tri bokeške opštine dogovorili su se koje korake i mjere će preuzeti u narednom periodu da se ovaj zakon što hitnije i kvalitetnije implementira. Druga tema sastanka bila je operativno gašenje požara, zatim formiranje jedinica civilne zaštite dobrovoljnih spasilačkih službi i sve ono što je iz domena Ministarstva unutrašnjih poslova, odnosno sektora za vanredne situacije. - Dobili smo niz kvalitetnih informacija šta je urađeno sa nivoa države i nama u narednom periodu predstoji da to sprovedemo na lokalnom nivou. Plan aktivnosti možemo posmatrati u dva pravca, jedan dio odnosi se na materijalnu i tehničku opremljenost službi zaštite i spasavanja i drugi dio koji je teži, a odnosi se na kadrovsko osposobljavanje jedinica za spasavanje. Da bi na pravi način implementirali zakon, da bi te službe zaštite bile u pravoj službi građana svih opština. U opštini Tivat mi smo preduzeli već jedan niz mjera i računamo da ćemo do kraja godine u najvećem dijelu u potpunosti implementirati ovaj zakon - istakaoje tivatski gradonačelnik Miodrag Kankaraš. On se posebno zahvalio pomoćniku ministra upravnih poslova za vanredne situacije Zoranu Begoviću koji je juče sa svojim saradnicima iskazao punu podršku i puno raspoloženje svih kadrovskih potencijala sa kojima on rukovodi i implementaciji ovog zakona.