Na lokalnim izborima u Tivtu zadržane stare pozicije

09 apr 2008

Najviše glasova na izborima za lokalni parlament Tivta, prema preliminarnim rezultatima, osvojila je Demokratska partija socijalista sa 31,1 odsto odnosno 12 mandata. Na drugom mjestu je Srpska lista sa pet odbornika ili 14,8 odsto glasova, Socijaldemokratska partija osvojila je četiri mandata ili 11,1 odsto, Pokret za promjene 9,8 procenata i tri odbornička mjesta.  

Tri odbornika u naredne četiri godine u tivatskom parlamentu imaće i Hrvatska građanska inicijativa sa 9,4 odsto osvojenih glasova, jedno mjesto manje u gradskoj skupštini pripaloje Socijalističkoj narodnoj partiji koja je osvojila 7,4 odsto. Demokratska srpska stranka osvojila je jedno odborničko mjesto sa 4,2 odsto, koliko će odbornika imati i Narodna stranka u tivatskom parlamentu na osnovu osvojenih 4,4 odsto. Liberalna partija imaće jednog predstavnika u tivatskom parlamentu sa 4,3 odsto. Tri odbornika u naredne četiri godine u tivatskom parlamentu imaće i Hrvatska građanska inicijativa sa 9,4 odsto osvojenih glasova, jedno mjesto manje u gradskoj skupštini pripaloje Socijalističkoj narodnoj partiji koja je osvojila 7,4 odsto. Demokratska srpska stranka osvojila je jedno odborničko mjesto sa 4,2 odsto, koliko će odbornika imati i Narodna stranka u tivatskom parlamentu na osnovu osvojenih 4,4 odsto. Liberalna partija imaće jednog predstavnika u tivatskom parlamentu sa 4,3 odsto. Tri odbornika u naredne četiri godine u tivatskom parlamentu imaće i Hrvatska građanska inicijativa sa 9,4 odsto osvojenih glasova, jedno mjesto manje u gradskoj skupštini pripaloje Socijalističkoj narodnoj partiji koja je osvojila 7,4 odsto. Demokratska srpska stranka osvojila je jedno odborničko mjesto sa 4,2 odsto, koliko će odbornika imati i Narodna stranka u tivatskom parlamentu na osnovu osvojenih 4,4 odsto. Liberalna partija imaće jednog predstavnika u tivatskom parlamentu sa 4,3 odsto. Tri odbornika u naredne četiri godine u tivatskom parlamentu imaće i Hrvatska građanska inicijativa sa 9,4 odsto osvojenih glasova, jedno mjesto manje u gradskoj skupštini pripaloje Socijalističkoj narodnoj partiji koja je osvojila 7,4 odsto. Demokratska srpska stranka osvojila je jedno odborničko mjesto sa 4,2 odsto, koliko će odbornika imati i Narodna stranka u tivatskom parlamentu na osnovu osvojenih 4,4 odsto. Liberalna partija imaće jednog predstavnika u tivatskom parlamentu sa 4,3 odsto. Tri odbornika u naredne četiri godine u tivatskom parlamentu imaće i Hrvatska građanska inicijativa sa 9,4 odsto osvojenih glasova, jedno mjesto manje u gradskoj skupštini pripaloje Socijalističkoj narodnoj partiji koja je osvojila 7,4 odsto. Demokratska srpska stranka osvojila je jedno odborničko mjesto sa 4,2 odsto, koliko će odbornika imati i Narodna stranka u tivatskom parlamentu na osnovu osvojenih 4,4 odsto. Liberalna partija imaće jednog predstavnika u tivatskom parlamentu sa 4,3 odsto.