Nagrade za mlade muzičare

07 mar 2008
Na Petom međunarodnom takmičenju duvača “Davorin Jenko” u Beogradu troje takmičara iz tivatske Škole za osnovno muzičko obrazovanje osvojili su prve nagrade.
Nakon Barbare Bubanje, koja je laureat takmičenja s maksimalnih 100 poena osvojenih u drugoj kategoriji trombona i Stevana Samardžića, koji je prvu nagradu osvojio u prvoj kategoriji iste discipline, Lara Bubanja osvojila je 95 poena i prvu nagradu u predkategoriji klarineta. Takmičenje je organizovano za mlade muzičare zemalja iz okruženja, na komeje učestvovalo njih oko 700, svih nivoa osnovnih i srednjih škola i akademija. Takmičenje u Beogradu je samo nastavak uspješnih nastupa, kako na domaćim, tako i međunarodnim muzičkim takmičenjima, na kojima đaci tivatske škole posljednjih godina postižu zavidne rezultate.