NOVA OPREMA ZA TIVATSKE VATROGASCE

27 feb 2017

Lična zaštitna oprema vrijedna 20.000 eura, koju je Opština Tivat kupila za potrebe opštinske Službe zaštite i spašavanja, pristigla je danas. Pripadnici tivatske Službe zaštite i spašavanja od sada na raspolaganju imaju 13 novih kompleta opreme, odnosno svi imaju svoju ličnu zaštitnu opremu koju su obavezni nositi prilikom svakog izlaska na intervenciju. Jedan komplet sadrži zaštitnu jaknu, pantalone, čizme, kacigu, potkapu, rukavice i zaštitu za vrat. U pitanju je lična zaštitna oprema najvisočijeg kvaliteta, eminentnih evropskih proizvođača.


Komandir Sužbe zaštite i spašavanja Zoran Barbić, zahvalio je Opštini Tivat što je prepoznala potrebu Službe i izrazio zadovoljstvo obnavljanjem dijela opreme.
„Ulaganje u rad Službe redovna je aktivnost Opštine. U našem je interesu da služba djeluje profesionalno i efikasno i mogu reći da će se investiranje u vatrogasnu opremu nastaviti i u daljem periodu, a u skladu sa potrebama“, istakao je potpredsjednik opštine Dejan Maslovar.
Dobavljač opreme je firma „Vatrooprema“ doo iz Podgorice.

post slika