RADIONICA O PODIZANJU SVIJESTI O NAPUŠTENIM PSIMA

13 mar 2019

Sekretarijat za komunalne poslove i saobraćaj je, na inicijativu NVO „Prijatelji pasa“ organizovao radionicu na temu podizanja svijesti i brige o napuštenim i bezdomim psima, kao i mogućim uticajima na sprečavanje napuštanja ovih životinja.

Cilj radionice je da se kroz razgovor dođe do zaključka o prioritetima građana, predlozima rješenja za smanjenje populacije pasa lutalica, te smanjenje barijera oko udomljavanja pasa iz azila. Ovaj projekat je jedan u nizu projekata koji će biti preduzeti u različitim opštinama. Rezultati diskusija će biti korišteni za informisanje o prioritetima koje treba preduzeti u različitim opštinama. Biće prezentovani stručnim timovima koji će pripremiti Nacionalnu Strategiju o dobrobiti životinja. Radionici su takođe prisustvovali i predstavnici Uprave za inspekcijske poslove, Komunalne policije i Sekretarijata za prostorno planiranje i održivi razvoj.

post slika