Obavještenje o radovima na orezivanju stabla alepskog bora u Velikom gradskom parku

13 jan 2022

Obavještava se javnost da će u subotu 15. januara biti vršeni radovi na sanaciji oštećenja i orezivanju krupnog stabla alepskog bora (lat. Pinus halepensis Miller), koje se nalazi u centralnom dijelu Velikog gradskog parka.

Stablo alepskog bora, koje je visine oko 28 m, prečnika debla na prsnoj visini oko 92 cm, prosječne širine krošnje oko 13 m, pretrpjelo je oštećenja krošnje uzrokovana vjetrolomovima, čime su njegove vitalne i estetske karakteristike narušene, i kao takvo predstavlja veliku opasnost po bezbjednost lica i imovine. Tokom radova će, u skladu sa pravilima struke, biti uklonjene suve i oštećene grane, i sanirana mjesta preloma krupnih grana.

Zbog nepristupačnosti lokacije na kojoj se stablo nalazi, kao i veličine stabla, delikatan posao orezivanja vršiće alpinista Dejan Verigo iz PK „Subra“ u saradnji sa „Komunalno“ d.o.o. Tivat, koje je upravljač ovim zaštićenim prirodnim dobrom.

Mole se građani da tokom perioda izvođenja radova ne borave u centralnom dijelu parkovske površine.