Obavještenje – Svjetski dan bez automobila

18 sep 2013

U cilju obilježavanja Svjetskog dana bez automobila Opština Tivat u saradnji sa sa OŠ „Drago Milović“, OŠ „Branko Brinić“, SMŠ “Mladost“, JPU „Bambi“, Ispostavom policije Tivat, Adriatic Marinas - Porto Montenegro, JP „Komunalno“, udruženjem „Sove“ organizuje sledeće aktivnosti:
- u petak  20.09.2013. u 11:30 časova Zeleni Maraton, Pine
- u nedelju 22.09.2013. godine u 10:00 časova crtanje kredama u boji, Pine   
- u utorak 24.09.2013. godine u 10.00 časova saobraćajni čas za đake prvake, Pine
- mjerenje kvaliteta vazduha automatskom stanicom na više mjesta u gradu.

 

Osnovna namera obilježavanja Svjetskog dana bez automobila je skrenuti pažnju na problem zagađenja vazduha izduvnim gasovima iz automobila koji štetno utiču na zdravlje ljudi, životinja, biodiverzitet, kao i na opšte stanje životne sredine.
Svako od nas može lično uticati na kvalitet vazduha u gradovima, i to samo malim svakodnevnim promjena, da idemo što je moguće više pješke ili biciklom, koristimo javni prevoz.

 

 

 

post slika