Obilježavanje Dana borbe protiv zloupotrebe droga

24 jun 2022

Sekretarijat za društvene djelatnosti Opštine Tivat, u saradnji sa NVO CAZAS i Udruženjem HEP Crna Gora, obilježiće 26. jun -  Svjetski dan borbe protiv droga. Sa ciljem prevencije zloupotrebe droga, kao i podizanja nivoa svijesti i znanja, u nedjelju 26. juna od 19h na gradskoj rivi Pine biće postavljen info štand, gdje će svi posjetioci moći da se savjetuju sa edukatorima iz ove oblasti, preuzmu edukativni materijal i postave pitanja iz oblasti bolesti zavisnosti.

Imajući u vidu da je zloupotreba droga veoma izražen problem, kako u Crnoj Gori tako i u svijetu, ovakve akcije značajno mogu doprinijeti efikasnom i pravovremenom informisanju i osnaživanju naročito mladih koji su u najvećem riziku u odnosu na rizično ponašanje. Pozivaju se svi sugrađani, kao i posjetioci Tivta, da posjete info pult i da kroz razgovor obogate svoje znanje iz oblasti prevencije zloupotrebe droga.

post slika