Obustava saobraćaja za vozila preko 3.5 tona u ulici Komat zbog pojave klizišta, investitoru zabrana građenja

07 okt 2022

Po prijavi stanovnika ulice Komat u naselju Kava da je došlo do klizišta terena uzrokovanog iskopom na gradilištu investitora „Superior gradnja“ DOO Nikšić, komunalna policija Opštine Tivat odmah je izašla na teren i o događaju obavjestila nadležnu urbanističko-građevinsku inspekciju. Državna inspekcija je u prijepodnevnim satima izašla na lice mjesta i izrekla mjeru zabrane građenja objekta do ispitivanja geodetskog osmatranja tla i naredila hitnu sanaciju terena.

Usljed pojave klizišta koje je prethodno konstatovala urbanističko-građevinska inspekcija, inspektor za lokalne puteve i poslove saobraćaja Sekretarijata za inspekcijski i komunalni nadzor Opštine Tivat donio je usmeno rješenje na zapisnik kojim se zabranjuje saobraćaj za pojedine vrste vozila, odnosno za vozila preko 3.5 t u ulici Komat (kat. Parc. Br 4572/6 KO Tivat). Obustava je privremenog karaktera i trajaće do sanacije terena.

post slika

Galerija